Aktualności

Wynagrodzenie minimalne w 2023 roku

Minimalne wynagrodzenie w 2023 roku zostało ogłoszone jakiś czas temu. Wszyscy patrzyliśmy na te kwoty podwyżek ze zdziwieniem. Pierwszy raz w historii będą bowiem dwie podwyżki w danym roku. Pierwsza obowiązuje od 1 stycznia, druga natomiast wejdzie w życie 1 lipca.

Czytaj więcej...

Krajowy System e-Faktur – nowe obowiązki dla przedsiębiorców

Krajowy System e-Faktur, czyli w skrócie KSeF jest to ogólnopolski system teleinformatyczny, którego zadaniem jest wystawianie, przechowywanie oraz wysyłanie faktur ustrukturyzowanych (e-Faktur). Jest to narzędzie tylko i wyłącznie dla Urzędu Skarbowego, które ma zapewnić efektywniejszą analizę i weryfikację dokumentów, a co za tym idzie uszczelnienie systemu podatkowego.

Czytaj więcej...

Czy Wigilię firmową można rozliczyć jako koszt?

Z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia wiele firm organizuje spotkania Świąteczne i Noworoczne. Organizowane są one głównie w celu zbudowania lepszego wizerunku firmy oraz propagowaniu marki. Przy tej okazji wielu pracodawców zastanawia się, czy wigilia firmowa jako koszt to poprawne rozwiązanie.

Czytaj więcej...

Zmiana biura Rachunkowego - kiedy najlepszy czas?

Biuro rachunkowe można zmienić w dowolnym czasie. Decyzja ta powinna być przemyślana. Na początku zastanów się co jest powodem - dlaczego chcesz zmienić biuro rachunkowe? Następnie odpowiedz sobie na pytanie - czego oczekuj on nowego biura? Zmiana biura Rachunkowego - przeczytaj nasz artykuł i dowiedz  się jak najlepiej to zrobić!

Czytaj więcej...

Jak finansować inwestycje w firmie?

W chwili, gdy inflacja jest już dwucyfrowa, wielu przedsiębiorców zastanawia się jak finansować swoje inwestycje. Leasing, kredyt, a może gotówka? Co warto wybrać? Jak finansować inwestycje w firmie?

Czytaj więcej...

Płaca minimalna w roku 2023

W roku 2022 minimalne wynagrodzenie to 3010,00 zł. Natomiast w nadchodzącym roku płaca minimalna i minimalna stawka godzinowa wzrosną dwukrotnie. Pierwszy raz w styczniu, kolejny raz w lipcu. Jaka zatem będzie Płaca minimalna w 2023 roku?

Czytaj więcej...

Ciąża na urlopie wychowawczym

Warto pamiętać, iż pracownica, przebywająca na urlopie wychowawczym, która ponownie zajdzie w ciąże, posiada szereg praw pracowniczych, z których może skorzystać. Poniżej przedstawimy jakie ciąża na urlopie wychowawczym daje uprawnienia pracującej kobiecie.

Czytaj więcej...