Aktualności

Młodociany pracownik

Młodociany pracownik to według kodeksu cywilnego osoba, która nie ukończyła 18. roku życia. Zatem pracownikiem małoletnim jest osoba, która ukończyła 15 lat, jednak nie jest jeszcze pełnoletnia.

Czytaj więcej...

Jak księgować komis samochodowy?

W dzisiejszych czasach brak prawa jazdy oraz auta przysparza wielu trudności w codziennym funkcjonowaniu. Zwłaszcza jeśli mamy pracę, w której często potrzebujemy się szybko przemieszczać z jednego punktu do drugiego.

Czytaj więcej...

Benefity pracownicze

Coraz więcej firm podczas rekrutacji nowych pracowników oferuje różnego typu benefity, m.in. karnety sportowe, czy pakiety medyczne. Niewiele osób zdaje sobie dokładnie sprawę, jak to dokładnie wygląda w rzeczywistości i z czym się to wiąże, zwłaszcza gdy cena jest rozdzielona połowicznie pomiędzy pracodawcą a pracownikiem.

Czytaj więcej...

Spis z natury

Spis z natury, często nazywany remanentem powinien odzwierciedlać stan rzeczywisty (tzn. ilość w sztukach, kg, m, litrach itd. ) zapasów lub środków trwałych.

Czytaj więcej...

Diety krajowe w podróżach służbowych w 2023 roku

Art. 77 precyzuje temat podróży służbowej:

§ 1. Pracownikowi wykonującemu na polecenie pracodawcy zadanie służbowe poza miejscowością, w której znajduje się siedziba pracodawcy, lub poza stałym miejscem pracy przysługują należności na pokrycie kosztów związanych z podróżą służbową.

Czytaj więcej...