Biuro Rachunkowe Kraków

Ksiegowość Online Kraków

Biuro Rachunkowe Kraków

Jeżeli poszukujesz nowoczesnego biura rachunkowego obsługującego klientów zarówno stacjonarnie, jak i przez Internet to idealnie trafiłeś. Jako biuro rachunkowe Kraków zapewniamy pełną oraz profesjonalną obsługę firm i instytucji z zakresu usług księgowych. Oferujemy pełną księgowość, prowadzenie ryczałtu, podatkowej książki przychodów i rozchodów, obsługę kadrowo-płacową oraz obsługę księgową spółek w języku angielskim.

Ponieważ cenimy Twój czas oraz lubimy zapewniać wygodę, oferujemy najlepszą opcję dla Twojej firmy, jaką jest księgowość online. Zapewniamy prowadzenie księgowości przez Internet dla firm z każdą formą opodatkowania. Możesz przesyłać do nas dokumenty w postaci plików pdf, udostępnić swój dysk Google lub przekazać dostęp do systemu, z którego korzystasz. Jako biuro rachunkowe online odbieramy także dokumenty dostarczone przez firmę kurierską lub Pocztę Polską. Dostarczamy naszym klientom możliwość korzystania z systemu księgowego IK+ w którym mogą wystawiać swoje faktury sprzedażowe online oraz na bieżąco śledzić informacje o podatkach, składkach ZUS oraz fakturach, które zostały zaksięgowane.

Księgowość dla spółek po angielsku Kraków

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom klientów biznesowych z innych krajów, oferujemy obsługę księgową w języku angielskim. Nasza usługa skierowana jest do spółek wchodzących na polski rynek, które w muszą odnaleźć się w skomplikowanym systemie podatków oraz rozliczeń. Jest to nie lada wyzwanie, dlatego Biuro Rachunkowe Omega zapewnia kompleksową obsługę spółek w języku angielskim w Krakowie.

Księgowość po angielsku dla zagranicznych podmiotów to stosunkowo nowa usługa, dlatego dosyć trudno znaleźć rzetelne biuro podatkowe, które w profesjonalny oraz kompleksowy sposób obsłuży angielskojęzycznych klientów. Nasi księgowi dzięki gruntownemu merytorycznemu przygotowaniu oraz doskonałej znajomości języka angielskiego w sposób jasny i przejrzysty wytłumaczą wszystkie zawiłości polskiego prawa podatkowego.

Obsługa księgowa w języku angielskim Kraków

Księgowość po angielsku oferujemy dla klientów z miasta Kraków oraz okolicznych miejscowości. Zapewniamy płynną komunikację oraz wykorzystanie słownictwa angielskiego z zakresu finansów i księgowości. Możemy pochwalić się doświadczeniem w prowadzeniu zagranicznych firm oraz ich wprowadzaniu na polski rynek. W jasny i przystępny sposób przekażemy zagranicznym klientom zasady księgowe oraz podatkowe, jakie obowiązują w naszym kraju.
Polski system podatkowy jest jednym z najbardziej zawiłych na świecie i sprawia niemałe problemy samym Polakom, dlatego rozumiemy, że osobom z zagranicy jest jeszcze trudniej zrozumieć skomplikowane zasady księgowe, z którymi muszą się mierzyć, chcąc inwestować w naszym kraju. W związku z tym oferujemy naszym klientom biznesowym pełną obsługę księgowo-podatkową w języku angielskim w Krakowie.

Dzięki naszej profesjonalnej i rzetelnej usłudze możecie Państwo skutecznie i bezpiecznie prowadzić swoje interesy w Polsce. Nasza firma posiada doświadczonych specjalistów od podatków, którzy chcą pomagać Państwu przechodzić przez trudności związane z wypełnianiem obowiązków podatkowych tak szybko i efektywnie, jak to możliwe.

Księgowa online Kraków

Księgowa Online to opcja, którą wybiera coraz więcej przedsiębiorców. Jest to bowiem nie tylko wygodna forma współpracy firmy z biurem rachunkowym, ale także oszczędność czasu przeznaczonego na osobiste dostarczanie niezbędnych dokumentów. Współpraca na odległość z e-księgową to idealne rozwiązanie na miarę obecnych czasów. Rozpoczęcie współpracy z naszym internetowym biurem rachunkowym jest bardzo proste i nie wymaga wielu formalności.

Przed rozpoczęciem współpracy wystarczy, że wybierzesz rodzaj prowadzonej księgowości oraz formę przesyłania dokumentów do naszego biura rachunkowego online. Umożliwiamy dostarczenie dokumentów w plikach pdf, poprzez udostępnienie dysku Google lub przekazanie dostępu do systemu, w którym dotychczas prowadziłeś swoją księgowość. Przyjmujemy także dokumenty przesłane kurierem oraz za pośrednictwem Poczty Polskiej.

E księgowa Kraków

Przed korzystaniem z usług księgowej online Kraków, jaką jest biuro rachunkowe Omega, należy także podpisać umowę o współpracę na odległość. Nasi przyszli klienci mogą tego faktu dokonać za pomocą podpisu elektronicznego poprzez podpis kwalifikowany, profil zaufany lub w aplikacji Autentii albo Pergamin. Akceptujemy także wydrukowaną umowę i podpisaną w sposób tradycyjny, a następnie przesłaną do nas na wskazany adres.

Naszym celem jest zapewnienie Państwu kompleksowej obsługi finansowo-księgowej, dlatego oferujemy szeroki zakres usług. E księgowość Kraków pomoże w przygotowaniu i prowadzeniu pełnej rachunkowości, udzieleniu porad dotyczących podatków oraz zarządzanie innymi aspektami biznesu. Ponadto oferujemy bezpieczeństwo, najwyższe standardy jakości i profesjonalizm w każdej swojej usłudze. Wiemy, że czas to pieniądz, dlatego szybko odpowiadamy na Twoje prośby o informacje lub dokumenty.

Biuro rachunkowe online Kraków

Nasze biuro rachunkowe online po podpisaniu umowy do dalszych działań w imieniu klienta wymaga uzyskania stosownych pełnomocnictw. Należy je złożyć osobiście lub w formie elektronicznej zarówno w Urzędzie Skarbowym właściwym dla przedsiębiorcy, jak i w ZUS-ie (ZUS PEL). Po załatwieniu wszystkich formalności bez przeszkód możesz rozpocząć współpracę księgową online z naszym biurem rachunkowym. Księgowość online jest idealnym rozwiązaniem także dla firm, które zatrudniają pracowników.

Jesteśmy profesjonalnym biurem księgowym, specjalizującym się w usługach rachunkowych i podatkowych dla firm. Pomagamy naszym klientom w zarządzaniu ich finansami, a także podejmujemy się trudnych zadań związanych z przygotowaniem deklaracji podatkowych. Oferujemy szeroki wachlarz usług księgowych online — od sporządzania dokumentów i raportów po optymalizację podatkową. Zapewniamy pełne bezpieczeństwo Państwa danych osobowych i gwarancję terminowej realizacji powierzonego nam zadania.

Księgowość online Kraków

Naszym klientom udostępniamy system księgowy online, w którym mogą odnaleźć oraz pobrać stosowne dokumenty, sprawdzić, czy dana faktura została zaksięgowana, a także wystawić faktury sprzedażowe online. Nasz internetowy system księgowy IK+ umożliwia wystawienie faktur zarówno dla podatników VAT, jak i podatników zwolnionych z VAT. W naszym systemie można także wystawić faktury w walucie obcej, a sama treść dokumentu może być także w języku angielskim.

Dodatkowo w imieniu klienta wysyłamy deklaracje do ZUS oraz Urzędu Skarbowego, natomiast sam zainteresowany otrzymuje od nas powiadomienie o wysokości kwoty do zapłaty. Jako księgowość online Kraków oferujemy także pomoc w wielu aspektach — odpowiemy na pytania dotyczące składek, podatków i innych aspektów księgowości. Nasza obsługa jest profesjonalna, szybka i przyjazna. Serdecznie zapraszamy do skorzystania z naszych usług księgowej online Kraków.

Księgowa Kraków — Prowadzenie ryczałtu

Biuro Rachunkowe Kraków

Biuro rachunkowe Omega zapewnia prowadzenie oraz ewidencję ryczałtu. W ramach usług księgowych w Krakowie zapewniamy prowadzenie zapisów przychodów w ewidencji ryczałtowej zgodnie z obowiązującymi przepisami, wycenę faktur w walucie obcej, prowadzenie rejestru sprzedaży i zakupu VAT, a także rozliczanie importu usług. Prowadzenie ryczałtu dla firm z Krakowa obejmuje także prowadzenie ewidencji środków trwałych oraz sporządzanie ewidencji dodatkowych.

Jeśli szukasz księgowej online w Krakowie, to zapraszamy do korzystania z naszych usług. Oprócz wyżej wymienionych czynności oferujemy także wyliczenie miesięcznych zaliczek na podatek dochodowy czy też sporządzanie deklaracji rozliczeniowych rocznych. Zapewniamy prowadzenie oraz ewidencjonowanie ryczałtu.

Księgowość Kraków — Prowadzenie PKPiR

Do naszego biura rachunkowego zapraszamy także wszystkie firmy, które zobowiązane są do prowadzenia podatkowej książki przychodów i rozchodów. W ramach naszych usług zapewniamy sporządzanie ewidencji zakupu i sprzedaży oraz niezbędnych deklaracji JPK, VAT EU, rozliczanie transakcji UE oraz importu i eksportu. W ramach naszych kompleksowych usług księgowi wykonają także rozliczenie importu usług, wycenę dokumentów w walutach obcych, prowadzenie ewidencji dodatkowych oraz ewidencji środków trwałych.

Jako jedno z najlepszych biur rachunkowych w Krakowie oferujemy kompleksową obsługę na najwyższym poziomie. Naszym klientom udzielamy informacji o zmianach i nowościach w postaci przesyłanych wiadomości elektronicznych (e-mail), przekazujemy informację o podatkach w dogodny dla klienta sposób np. za pomocą SMS-a, a także na żądanie klienta przekazujemy zestawienia systemowe.

Nasze internetowe biuro rachunkowe Kraków współpracuje z Inspektorem Ochrony Środowiska, zapewnia zwrot dokumentów przekazanych w formie papierowej po zakończeniu roku podatkowego, a także sporządza deklaracje rozliczeniowe roczne. Zapraszamy do skorzystania z naszych usług na prowadzenie podatkowej książki przychodów i rozchodów Kraków.

Biuro księgowe Kraków — Obsługa kadrowo-płacowa

Omega jako Biuro Księgowe w Krakowie zapewnia pełną obsługę kadrowo-płacową dla firm zatrudniających pracowników. W ramach tej usługi oferujemy przygotowanie dokumentów do akt osobowych oraz udostępnianie niezbędnych dokumentów do zatrudnienia. Ponadto sporządzamy listy płac zarówno dla pracowników etatowych, jak i zleceniobiorców. Rozliczamy także pracowników oddelegowanych do pracy oraz delegacje krajowe i zagraniczne, a także wykonujemy listy płac dla kierowców zagranicznych na podstawie przekazanych danych.

Nasze biuro rachunkowe w Krakowie nalicza oraz informuje o wysokościach składek ZUS i wysokości podatku dochodowego. Dodatkowo sporządzamy PIT4, PIT 8C, PIT 8AR i przekazujemy dokumenty te do Urzędu Skarbowego. Przygotowujemy także PIT 11 i przekazujemy go do pracodawcy w formie elektronicznej, tak aby mógł on w dowolnej formie przekazać go swoim pracownikom.

Świadczymy profesjonalne usługi księgowe, w ramach których sporządzamy także umowy o pracę oraz umowy zlecenia. Przygotowujemy zaświadczenia o wysokości wynagrodzenia osób pozostających w zatrudnieniu oraz świadectwa pracy. Wykonujemy obliczenia dodatkowych składników wynagrodzenia takich jak ekwiwalent za urlop, ekwiwalent za pranie, odprawy czy też ryczałty. Zgłaszamy i wygłaszamy pracowników w ZUS oraz członków ich rodzin. W przypadku cudzoziemców sporządzamy dokumenty do Urzędu Pracy.

Prowadzimy obsługę kadrową małych, średnich oraz dużych firm. Zapewniamy naliczanie diet pracowników delegowanych, sporządzanie pism w odpowiedzi na zajęcia komornicze, oświadczeń do umów zleceń oraz aneksów do umów o pracę. Dodatkowo oferujemy przygotowanie wypowiedzeń oraz rozwiązań umów o pracę, prowadzenie kart wynagrodzeń pracowników czy też sporządzanie deklaracji rozliczeniowych i raportów imiennych do ZUS. Wśród biur rachunkowych i księgowych w Krakowie wyróżniamy się nie tylko bogatą ofertą usług, ale także solidną i fachową wiedzą, którą dzielimy się z klientami.

Obsługa kadrowo-płacowa dla firm z Krakowa obejmuje także sporządzanie informacji dla pracowników ZUS RMUA, składanie deklaracji do PEFRON czy też sporządzanie dokumentacji związanej z wypłatą zasiłków macierzyńskich, chorobowych, zwolnień lekarskich, wypadkowych oraz uzyskaniem ww. zasiłków. Co więcej, zapewniamy kompletowanie zwolnień lekarskich (obsługę ZUS PUE), korygowanie nieprawidłowości generowanych przez system komputerowy ZUS (tj. program Płatnik) oraz ewidencjonowanie urlopów wypoczynkowych, absencji chorobowych oraz innych przerw w pracy.

Pełna księgowość Kraków

Omega to biuro rachunkowe, które zapewnia także prowadzenie pełnej księgowości dla firm z Krakowa. Zapewniamy obsługę ksiąg handlowych zarówno dla osób fizycznych, jak i osób prywatnych. W zakres naszych działań wchodzi sporządzanie indywidualnych szablonów (analityki kont) zgodnie z sugestiami klienta, rejestrów VAT zakupu oraz sprzedaży, a także plików JPK.

W ramach prowadzenia ksiąg rachunkowych wykonujemy także ewidencje dodatkowe, rozliczamy transakcje UE, import oraz eksport, a także import usług. Prowadzimy ewidencje dodatkowe, ewidencje środków trwałych oraz obsługujemy rozrachunki w walutach obcych. Dodatkowo oferujemy rozliczanie podatku dochodowego PIT lub CIT, sporządzanie rocznego sprawozdania finansowego w pliku XML, sporządzanego na potrzeby KRS lub Urzędu Skarbowego.

Pełna księgowość dla firm i spółek w Krakowie obejmuje także przygotowanie potwierdzeń sald na koniec roku obrachunkowego, sporządzanie dodatkowych raportów dla władz spółki lub właściciela przedsiębiorstwa, dostarczanie informacji o wysokości podatków w formie maili lub SMS-ów, a także przesyłanie informacji o stanie należności i zobowiązań.

Dodatkowe Usługi księgowe Kraków

E-Księgowa Kraków

Jeżeli szukasz biura rachunkowego w Krakowie, które świadczy usługi przez Internet, a przy tym jest solidne i rzetelne to idealnie trafiłeś. Siedziba naszej działalności znajduje się w Tarnowie jednak dzięki obecnej technologii i możliwościom jesteśmy w stanie obsłużyć także klientów z innych miast. Księgowość online to wygodny sposób na powierzenie zobowiązań rachunkowych i księgowych zewnętrznej firmie w dowolnym miejscu na ziemi.

Jako postępowe biuro podatkowe zapewniamy naszym klientom szereg dodatkowych usług księgowych. Należą do nich przygotowanie i składanie wniosków o zwrot zapłaconego podatku VAT w krajach EU, przygotowanie wniosków kredytowych czy też pomoc w zakładaniu działalności gospodarczej i spółek z o.o. oraz w rejestrowaniu podatników do VAT (w tym VAT EU). Dodatkowo naszym klientom zapewniamy przygotowanie dokumentów do rozliczania OSS i przygotowania deklaracji VAT-VIU.

W ramach współpracy oferujemy także sporządzanie deklaracji VAT-9M, VAT-8 oraz sprawozdań do Urzędu Statystycznego. Oferujemy także pomoc w bieżącym rozwiązywaniu problemów związanych z działalnością gospodarczą, współpracę z Inspektorem Ochrony Środowiska w aspekcie BDO, a w przypadku trudnych i skomplikowanych zagadnień podatkowych jesteśmy w stanie umówić naszych klientów z doradcą podatkowym.

Nasze usługi księgowe obejmują także pomoc w przygotowaniu cen transferowych, wykonanie bilansu i rachunku zysków i strat w przypadku przekształcenia lub zmiany formy prowadzenia działalności oraz przygotowanie dokumentów do celów otrzymania dofinansowania, do zakupu kasy fiskalnej.

Biuro rachunkowe w Krakowie — legalizacja pobytu i pracy w Polsce

W ramach naszej oferty zapewniamy także pomoc w legalizacji pobytu cudzoziemców w Polsce. Obowiązek ten leży po stronie pracodawcy i to on musi pamiętać, że taki pracownik musi posiadać zezwolenie na pracę oraz zalegalizowany pobyt stały lub czasowy. Nasze biuro rachunkowe Omega oferuje analizę statutu prawnego cudzoziemca z Ukrainy, Rosji, Białorusi czy też innych krajów, wybór właściwej procedury legalizacji pobytu i zatrudnienia, pomoc w przygotowaniu oświadczenia o zamiarze powierzenia pracy dla cudzoziemca oraz wypełnienie wniosku o kartę pobytu i zezwolenia na pracę, a także w przygotowaniu jednolitego wniosku.

Nasi księgowi oferują także pomoc w skompletowaniu pozostałych dokumentów wymaganych przez Urząd Wojewódzki, uzyskaniu numeru PESEL oraz w rozliczeniach podatkowych PIT dla cudzoziemców. Podchodzimy indywidualnie do każdej sprawy. Zapewniamy pomoc nie tylko pracodawcom, którzy dopiero ubiegają się o zatrudnienie pracowników z Ukrainy, ale także tym którzy pragną przedłużyć pobyt już zatrudnionym.

Obsługa księgowa Kraków — Zwrot podatku VAT z zagranicy

O zwrot VAT z zagranicy z innego państwa UE można się strać w przypadku np. nabycia paliwa, wynajmu środków trwałych, innych wydatków związanych ze środkiem transportu, opłat drogowych, kosztów podróży, zakwaterowania, żywności czy też opłat poniesionych za wstęp na targi i wystawy. Zakupy te są opodatkowane miejscowym VAT-em, którego nie można odliczyć w Polsce. Istnieje jednak prawo na mocy przepisów wspólnotowych odzyskania VAT-u, który z tego tytułu został zapłacony.

Nasze biuro rachunkowe oferuje usługi dla firm w Krakowie, w zakresie odzyskiwania zagranicznego VAT-u. Zapewniamy pomoc w załatwieniu wszelkich niezbędnych formalności w zagranicznych urzędach, aż do otrzymania przez firmę zwrotu podatku bezpośrednio na konto bankowe. Odzyskujemy VAT z takich krajów Unie Europejskiej jak Niemcy, Francja, Hiszpania, Włochy, Portugalia, Belgia, Holandia. Luksemburg, Austria oraz Czechy.

Biuro rachunkowe Kraków cennik

Cena usług księgowych online ustalana jest z każdym klientem indywidualnie. Koszt obsługi księgowej w Krakowie szacowany jest na podstawie takich wytycznych jak na przykład rodzaj prowadzonej działalności, wybrany typ opodatkowanie, ilość księgowanych dokumentów czy liczba zatrudnionych pracowników. W celu ustalenia ostatecznej ceny za usługi księgowe w Krakowie zapraszamy do bezpośredniego kontaktu z naszym biurem rachunkowym. Jesteśmy w stanie zaoferować Państwu szeroką gamę usług, które można dostosować do indywidualnych potrzeb i budżetu.

Moglibyśmy również skonsultować się z Państwem w celu ustalenia optymalnego planu usług. Chcielibyśmy zapewnić naszym klientom najwyższą jakość obsługi przy jednoczesnym zachowaniu atrakcyjnej ceny. Wiemy, że każdy biznes ma swoje własne wymagania i oczekiwania, a my chcemy je spełniać! Z tego powodu oferujemy przygotowanie cennika na usługi biura rachunkowego w Krakowie dostosowanego do indywidualnych potrzeb naszych klientów.

Biuro rachunkowe Kraków — Zapraszamy!